Green Tea

Zielona herbata to nieodłączny składnik wielu suplementów diety, wskazanych do stosowania przy problemach z nadwagą. Swoją dobroczynną moc zawdzięcza obecności katechin, czyli cennych substancji chemicznych, należących do grupy polifenoli, czyli najmocniejszych przeciwutleniaczy, pozwalających cieszyć się dobrym zdrowiem i młodością. W procesie odchudzania działanie katechin polega na przyspieszaniu tempa metabolizmu w sytuacji spoczynkowej, czyli wtedy, gdy nie uprawiamy aktywności fizycznej. Z przeprowadzonych badań wynika też, że zielona herbata działa przeciwzapalnie i pomaga w walce z niektórymi wirusami, na przykład groźnym wirusem HPV.

Ze względu na zawartość kofeiny, zielona herbata wykazuje również działanie lekko pobudzające. Działanie to jest nieco łagodniejsze niż w przypadku kawy, a jednak trzeba wziąć to pod uwagę, decydując się na kurację suplementem, zawierającym ekstrakt z jej liści. Z drugiej strony to właśnie kofeina jest sprzymierzeńcem walki z nadwagą, gdyż wykazuje właściwości przyspieszające termogenezę, czyli proces wpływający na spalanie kalorii. Picie zielonej herbaty może bowiem zredukować dość powszechny efekt spowolnienia metabolizmu na skutek wprowadzenia zbyt restrykcyjnej diety.

Zielona herbata to element licznych diet odchudzających, jak również nieoceniony składnik suplementów diety, wspomagających zrzucanie kilogramów. Duże stężenie ekstraktu z liści tego nadzwyczaj korzystnego dla zdrowia daru natury znajdziemy na przykład w preparacie o nazwie GeenTea. Jeśli chodzi o specyfikę zielonej herbaty, stanowi ona po prostu herbaciane liście, które nie zostały poddane procesowi fermentacji, a ich suszenie odbyło się nie później niż godzinę po zerwaniu z drzewa. Wspomagający odchudzanie suplement GreenTea zawiera aż 418 miligramów ekstraktu z zielonej herbaty. Zaleca się stosowanie 1 kapsułki 3 razy dziennie, razem z posiłkami. Trzeba jednocześnie pamiętać, że stosowanie preparatu nie zastąpi zdrowej i zbilansowanej diety.