Dieta rozdzielna

noodles-1631863_1280Dieta rozdzielna to taka metoda odżywiania się, podczas której kluczowe jest prawidłowe łączenie pokarmów. Ma to służyć zapewnieniu naszemu organizmowi jak najlepsze warunki do trawienia, które stanowi podstawę zdrowia i dobrego samopoczucia.
W diecie tej uwzględnia się podział produktów spożywczych na kilka grup. I tak grupa pierwsza to węglowodany, czyli produkty mączne, makarony, ryż, oraz wszelkie warzywa strączkowe. Do drugiej grupy zaliczamy owoce, do trzeciej zaś tłuszcze, czyli zarówno wszelkie oleje i oliwy, jak i orzechy, owoce suszone i czekoladę. Grupa czwarta to białka, występujące w mięsie, rybach, owocach morza, nabiale i jajach, zaś do grupy piątej zaliczamy warzywa.
Główna zasada tej diety to niełączenie w jedynym posiłku następujących grup: białek z węglowodanami i tłuszczami, jak również różnych typów węglowodanów. Kolejna zasada to jedzenie owoców jedynie do południa, a produktów białkowych późnym popołudniem. Ponieważ kluczem do powodzenia diety rozdzielnej jest przestrzeganie jakości jedzenia, siłą rzeczy naturalnie eliminowane są z niej produkty przetworzone, co przekłada się zarówno na korzyści dla naszego zdrowia, jak również na spadek wagi.
Dieta rozdzielna na początku może wydawać się trudna do realizowania, gdyż trzeba bardzo uważnie przyglądać się, do której grupy należy dany produkt. Jednak gdy nabierzemy już wprawy i przyzwyczaimy się do niełączenia poszczególnych pokarmów, taki sposób odżywiania może zagościć w naszych domach na dłużej.
Jeśli zaś zależy nam na zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, możemy wraz z wprowadzeniem diety rozdzielnej pokusić się o jednoczesne przyjmowanie suplementów, które pomogą nam schudnąć. Takim naturalnym preparatem jest na przykład Gojiberry500, bazujący na tropikalnych jagodach goji. Są one niezrównanym źródłem antyoksydantów, które poprzez usprawnienie działania organizmu wspomagają zrzucanie kilogramów.