Dieta Paleo

chicken-soup-1346310_1280Dieta paleo jest nazywana inaczej dietą paleolityczną lub dietą naszych przodków. Główną tezą tego sposobu odżywiania się jest teoria, że w czasach prehistorycznych ludzie charakteryzowali się znakomitą formą fizyczną, nie spożywając przetworzonych produktów zbożowych i tłuszczów, dużych ilości nabiału oraz cukrów rafinowanych. A właśnie ten rodzaj żywności stanowi 70 procent źródła, z którego czerpiemy energię współcześnie.
Kluczowe w tej diecie jest przekonanie, iż w okresie paleolitu menu człowieka zawierało głównie mięso, ryby, skorupiaki, owoce, warzywa korzeniowe, liściaste i bulwiaste, orzechy i jaja. Oznacza to, że ten sposób odżywiania się był bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, jod, cynk, miedź, jak również witaminy A i D.
Stąd też zwolennicy tej diety argumentują, że przynosi on niezwykle dużo korzyści naszemu zdrowiu. Przypisuje mu się na przykład właściwości, przyczyniające się do obniżenia ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Dieta paleo ma służyć również odchudzaniu – podczas jej trwania można zgubić nawet kilkanaście kilogramów w ciągu pierwszego miesiąca, nie odczuwając uczucia głodu.
W diecie paleo głównymi składnikami posiłków jest chude mięso, ryby, owoce, jak również warzywa liściaste i kapustne. W ograniczonych ilościach dopuszczalne jest również spożywanie jajek, ziemniaków, orzechów, suszonych owoców, oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego, jak również wypijanie i lampki wina dziennie. Produkty, które są całkowicie zabronione podczas tej metody odżywiania się, to: nabiał, produkty zbożowe, cukier, słodycze, oraz sól.
Dobrym uzupełnieniem tej diety będzie jednoczesne stosowanie preparatu Acaiberry900. Suplement ten, bazujący na tropikalnych owocach acai to w 100 procentach naturalne źródło substancji dobroczynnych dla naszego zdrowia.
W opinii głosicieli zalet diety paleo panuje przekonanie, że może ona stanowić sposób odżywiania się na całe życie. Trzeba jednak podkreślić, że taki jadłospis, przystosowany do potrzeb współczesnego człowieka, jest pomysłem dość nowatorskim, więc konsekwencje jego dłuższego stosowania nie są jeszcze znane.