Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna charakteryzuje się łatwą przyswajalnością przez nasz organizm, jak również tym, że posiłki są bez trudu trawione przez układ pokarmowy. Dlatego też jest to najrozsądniejsza ze wszystkich diet, zalecana jako panaceum na wiele dolegliwości.  
Naczelną zasadą tego sposobu odżywiania jest wyeliminowanie, lub też znaczne ograniczenie pokarmów ciężkostrawnych, czyli przede wszystkim tłustych i smażonych. Wskazane jest przygotowywanie potraw na parze, gotowanie ich, duszenie, albo pieczenie w folii lub na ruszcie. W diecie lekkostrawnej niezwykle istotne jest również to, aby spożywać 5-6 niewielkich posiłków. Dzięki regularności w dostarczaniu pożywienia naszemu układowi pokarmowemu, działa on sprawniej i wszelkie procesy metaboliczne przebiegają bez zakłóceń. Dobrze jest też pamiętać o tym, aby ostatni posiłek w ciągu dnia spożywać nie później niż na dwie godziny przed położeniem się spać.
Uzupełnieniem dla diety lekkostrawnej może być suplement o nazwie African Mango 900, składający się wyłącznie naturalnych składników. Stanowiący bazę tego preparatu ekstrakt z afrykańskiego mango sprzyja przemianie materii, co czyni dietę jeszcze bardziej skuteczną. Wpisuje się to również w zalecenia diety lekkostrawnej, dotyczące jedzenia dużej ilości owoców i warzyw. Dzięki dużej zawartości błonnika, zawartego w tych produktach, trawienie odbywa się znacznie szybciej.
Dieta lekkostrawna polecana jest szczególnie przy wszelkich problemach, związanych z układem pokarmowym: przy niestrawności, zgadze albo bólach brzucha. Wskazaniem do takiego sposobu odżywiania się są również stany zapalne żołądka, choroby wątroby lub dróg żółciowych. Jednak nawet osoby całkowicie zdrowe powinny, przynajmniej od czasu do czasu zafundować sobie ten rodzaj diety. Zachowując odpowiedni bilans energetyczny, a jednocześnie skupiając się na tym, by spożywać łatwostrawne potrawy, przysłużymy się naszemu samopoczuciu, wzmocnimy organizm i uregulujemy metabolizm.