Dieta Cytrynowa

Dieta cytrynowa służy oczyszczeniu organizmu i usunięciu z niego zbędnych toksyn. Ze względu na restrykcyjność tej metody, lekarze nie podchodzą do niej zbyt entuzjastycznie, a jednak mimo to cieszy się wielką popularnością.
W tej monodiecie – bo tak ją należy określić – podstawą jest wykorzystanie dobroczynnego działania cytryny, która ma wiele pro-zdrowotnych zalet. Po pierwsze wspomaga pracę wątroby, a tym samym wspomaga proces detoksykacji całego organizmu, jak również prowadzi do jego odkwaszenia. Zawarte w cytrynie duże ilości witaminy C wzmacniają układ odpornościowy i wspomagają walkę z wolnymi rodnikami.
Kurację cytrynową poleca się przy różnych schorzeniach, na przykład przy osteoporozie, kamieniach żółciowych i nerkowych, jak również przy anemii, cukrzycy, a nawet przy chronicznym reumatyzmie. Dobrze jest zastosować taką kurację w okresach wzmożonej zachorowalności na grypę, czy inne infekcje, charakterystyczne dla jesienno-zimowych miesięcy.
Istnieje kilka wersji cytrynowego detoksu. Instrukcja stosowania tej najbardziej radykalnej jest prosta: przez 10 do 12 dni wykluczamy całkowicie z naszego jadłospisu pokarmy stałe, zastępując je 10 szklankami lemoniady, przyrządzonej z cytryn. W jej składzie obok tych dobroczynnych owoców znajdziemy również imbir lub pieprz kajeński, które mają przyspieszyć przemianę materii, jak również syrop klonowy, który doda naszej lemoniadzie słodyczy.
Efektem diety cytrynowej jest oczyszczenie organizmu, jak również zgubienie kilku kilogramów. Należy jednak pamiętać o tym, że takie schudnięcie to w dużej mierze utrata wody, więc po zaprzestaniu tego cytrynowego detoksu bardzo łatwo powrócić do wagi wyjściowej. Warto mieć to na względzie i wykorzystać tę kilkudniową kurację do zmiany nawyków żywieniowych, które staną się naszą rutyną.
Równolegle ze stosowaniem diety cytrynowej można przyjmować suplement diety o nazwie Silvets, niezwykle bogaty w wartości odżywcze, dobroczynne dla funkcjonowania naszego organizmu.