Dieta Atkinsa

steak-353115_1280Dieta Atkinsa jest idealna dla wszystkich miłośników mięsa, jak również dla osób, które ciężko znoszą uczucie głodu, towarzyszące różnym dietom. Zwana inaczej dietą niskowęglowodanową, jest polecana również każdemu, kto nie lubi liczenia kalorii i może żyć bez chleba i makaronu.
Twórcą tej metody odżywiania był w latach siedemdziesiątych nowojorski kardiolog Robert Atkins. Stwierdził on, że za nadwagę odpowiada przede wszystkim zbyt duża ilość węglowodanów codziennym menu, zatem aby schudnąć należy przestawić się na spożywanie głównie białka i tłuszczy.
Głównymi składnikami tej diety są tłuszcze zwierzęce, zawarte w mięsie i rybach, jak również oleje roślinne. Dzięki temu dostarczamy naszemu organizmowi dużych ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega -6. Podczas pierwszego etapu diety redukujemy przyjmowanie węglowodanów do 20 gramów na dzień. Odrzucamy pieczywo, zboża, makarony, ryż, ziemniaki czy kukurydzę, jak również nabiał. W etapie drugim możemy wprowadzić niewielkie ilości białego sera, roślin strączkowych bądź owoców. Zaś ostatnia część to utrwalanie efektów dwóch wcześniejszych faz poprzez monitorowanie naszej wagi i zmniejszanie tudzież zwiększanie ilości węglowodanów w diecie w zależności od ilości kilogramów.
Stosując ten rodzaj odżywiania można schudnąć około 3 do 5 kilogramów miesięcznie. Metoda Atkinsa budzi jednak kontrowersje, ze względu na niską zawartość witamin w proponowanej żywności. Stąd też, jeśli zdecydujemy się na ten sposób odżywiania, warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji. Z pomocą może nam przyjść na przykład preparat o nazwie Ultra Slim, którego główne składniki wzmocnią organizm podczas diety. Suplement ten pomoże nam również schudnąć, gdyż znajdująca się w nim tyrozyna wpływa na zmniejszenie łaknienia i hamuje wchłanianie tłuszczów, zaś piperyna pobudza wydzielanie soków trawiennych.
Według wielu środowisk medycznych dieta Atkinsa nie jest zdrowa dla naszego organizmu, gdyż pozbawia go wielu cennych składników. Dlatego też należy pamiętać, że przyjęcie na stałe tej formy odżywiania może łączyć się z wysokim ryzykiem.