Jak schudnąć mężczyzna

Jak schudnąć mężczyznaMężczyźni tyją inaczej niż kobiety. Podczas gdy u kobiet tłuszcz odkłada się głównie na biodrach i udach, tak u mężczyzn zbędne kilogramy kumulują się szczególnie na brzuchu. Taka otyłość brzuszna to na ogół efekt zaniedbań dietetycznych i zbyt małej ilości ruchu. Często wystarczy zmienić tylko kilka szczegółów w codziennych przyzwyczajeniach, aby nasz brzuch znów wyglądał dobrze, a samopoczucie zwyżkowało. Wielkim winowajcą jeśli chodzi o dietetyczne grzeszki mężczyzn jest alkohol, a szczególnie wysokokaloryczne piwo. Trzeba pamiętać, że napoje wysokoprocentowe znacząco przyspieszają wchłanianie tłuszczu do organizmu. Dlatego też porcja chipsów, paluszków lub słonych orzeszków, które często towarzyszą piwnym biesiadom, błyskawicznie odkładają się pod postacią oponki na męskim brzuchu.

Jak schudnąć mężczyzna

Wielu mężczyzn tyje również z innej przyczyny. Mianowicie przeceniają skuteczność aktywności fizycznej i po każdym treningu pochłaniając ogromne posiłki w przekonaniu, że przecież spalili mnóstwo kalorii podczas uprawiania sportu. Tymczasem i w tym przypadku należy zachować ostrożność i przyjrzeć się, ile faktycznie kalorii zużywamy podczas określonej aktywności. Może się bowiem okazać, że wcale nie aż tak wiele jak sądziliśmy, a zaspokajanie wyostrzonego treningiem apetytu doprowadzi nas do sporej nadwyżki kilogramów. Gdy mężczyzna kończy pięćdziesiąt lat może u niego pojawić się również inny typ otyłości. Ma to związek z obniżeniem się ilości testosteronu w organizmie na rzecz hormonów żeńskich, czyli estrogenu. W efekcie niektórzy panowie w tym czasie zaczynają silnie nabierać masy ciała w okolicach klatki piersiowej i na udach.

Co ma zatem zrobić mężczyzna, żeby schudnąć? Na pewno odstawić produkty przetworzone, białe pieczywo, cukier i niezdrowe przekąski. Dieta wcale nie musi oznaczać przerzucenia się na jedzenie samych jogurtów i owoców! Jadłospis może uwzględniać chude mięso, przyrządzane na grilu lub w piekarniku z dużą ilością aromatycznych przypraw, warzywa z dodatkiem czosnku i ziół, pieczywo pełnoziarniste i dużo słodkich owoców. W połączeniu z aktywnością fizyczną, na przykład ze sprzyjającym chudnięciu bieganiem, albo jeżdżeniem na rowerze lub pływaniem w basenie, efekt jest gwarantowany. Uzupełnieniem diety każdego mężczyzny może być też suplement o nazwie African Mango 900. Swoje prozdrowotne zalety zawdzięcza on głównie błonnikowi, którego działanie w sposób naturalny usprawnia proces zrzucania wagi.

Najlepszy preparat na rynku ⇨ African Mango 900
Zastanawiasz się jak schundąć na udach? Poczytaj tutaj!