Dieta Zasadowa

fruit-bowl-1600003_1280

Dieta zasadowa jest reklamowana jako metoda odżywiania, która ma służyć poprawie naszego samopoczucia, a nie chudnięciu. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu osób stanowi klucz do utrzymania szczupłej sylwetki i dobrej kondycji fizycznej.

Głównym założeniem proponowanej metody jest dążenie do zachowania kwasowo-zasadowej równowagi w organizmie. Jest to możliwe w sytuacji, w której odczyn ph naszej krwi wynosi od 7,35 do 7,45. Wyjście poza ten przedział grozi różnymi zakłóceniami naszego stanu zdrowia.

Zachowanie odpowiedniej równowagi ph w organizmie ma zapobiegać chorobom serca, nowotworom, osłabieniu mięśni, demineralizacji kości i osteoporozie, jak również przeciwdziałać otyłości.
Kluczowe w diecie zasadowej, zwanej również dietą alkaliczną, jest zatem oparcie jadłospisu na produktach tak zwanych zasadowych, które powinny stanowić około 80 procent naszego menu. Dieta koncentruje się na warzywach i owocach, kiełkach, oraz soi. Jako produkty silnie zakwaszające zabronione są natomiast: białka zwierzęce, jaja, cukier, produkty mączne, warzywa strączkowe, ziarna i orzechy.

Wielkim plusem tego sposobu odżywiania się jest jedzenie dużej ilości owoców i warzyw, jak również ograniczanie cukrów prostych. Jego przeciwnicy argumentują natomiast, że jest on zbyt ubogi w węglowodany złożone, białka, kwasy omega -3 i witaminę D. Aby uchronić się zatem przed jakimikolwiek niedoborami podczas stosowania diety alkalicznej, można spróbować sięgnąć po suplementy, na przykład African Mango. Oparcie tego preparatu na wyciągu z owocu afrykańskiego mango wpisuje się w ogólne założenia diety, a dodatkowo wzbogaca nasz organizm w witaminy z grupy B, witaminę K i A, potas, jak również bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Dieta zasadowa z pewnością znakomicie oczyszcza organizm i dodaje sił witalnych. Jednak ze względu na dużą restrykcyjność proponowanego menu, dobrze jest przed jej rozpoczęciem zasięgnąć porady lekarskiej i pomyśleć, zanim zdecydujemy się wprowadzić ją na stałe do naszego życia.

Internauci szukali również: dieta zasadowa, dieta zasadowa przepisy, dieta zasadowa produkty, dieta zasadowa przepisy kulinarne, dieta zasadowa co jesc, dieta zasadowa pdf, dieta zasadowa blog, dieta zasadowa jadłospis, dieta zasadowa jadłospis tygodniowy, dieta zasadowa tabela, dieta zasadowa książka, dieta zasadowa jadłospis pdf, dieta zasadowa na raka, dieta zasadowa obiad, dieta zasadowa opinie, dieta zasadowa a rak, dr young dieta zasadowa, dieta zasadowa menu, dieta zasadowa na refluks, dieta zasadowa refluks, dieta zasadowa tabela produktów, dieta zasadowa catering, dieta zasadowa kolacja, dieta zasadowa przy refluksie, dieta zasadowa a covid