Dieta Montignaca

beans-4785_1280Głównym założeniem diety Montignaca jest to, że źródłem nadwagi jest spożywanie zbyt dużej ilości węglowodanów, gwałtownie podnoszących poziom cukru we krwi. Ten styl odżywiania się zakłada odpowiednie łączenie węglowodanów, białek i tłuszczy, uwzględniając przy tym tak zwany indeks glikemiczny poszczególnych produktów – ważne, abyśmy zawsze wybierali żywność o niskim indeksie.
Indeks glikemiczny określa, jak bardzo wzrośnie poziom glukozy w naszej krwi po zjedzeniu 50 gramów danego produktu. Im niższy jest IG, tym mniej glukozy przedostaje się do naszego krwioobiegu. Z kolei im jest wyższy, tym więcej cukru trafia do naszego organizmu, co przyczynia się do rozregulowania pracy trzustki, która zaczyna produkować zbyt dużo insuliny. To natomiast prowadzi do magazynowania części tłuszczów, które wraz z pożywieniem trafiają do naszego organizmu. Wyższy IG wpływa również na nasilenie uczucia głodu, w związku z czym jemy więcej i szybciej, a w konsekwencji przybywa nam kilogramów.
W myśl omawianego sposobu odżywiania się, powinniśmy sięgać po jedzenie o indeksie glikemicznym nie wyższym niż 50. Charakterystyczne dla tej diety jest to, że jest ona bogata w naturalne produkty spożywcze, gdyż właśnie takie mają znacznie niższy indeks glikemiczny w porównaniu do żywności przetworzonej.
Dietę Montignaca możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszy, to czas zrzucania zbędnych kilogramów i może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie należy wówczas łączyć produktów białkowych z węglowodanowymi, oraz z roślinami strączkowymi. Dopuszczalne jest też spożywanie węglowodanów jedynie o bardzo niskim indeksie glikemicznym – poniżej 35. Druga faza tego stylu odżywiania się to okres stabilizowania się uzyskanej wagi. Podczas tego etapu od czasu do czasu można pozwolić sobie na odstępstwa od zaleceń diety, na przykład zjadając niewielki deser lub wypijając kieliszek wina.
Stosując dietę Montignaca możemy wesprzeć się odpowiednią suplementacją. Preparat o nazwie African Mango 900 przyspiesza przemianę materii, reguluje metabolizm i wpływa na ograniczenie apetytu.
Dieta Montignaca jest polecana dla osób cierpliwych, ponieważ podczas jej trwania chudnie się powoli, ale za to efekty utrzymują się na długo i można uniknąć efektu jo-jo.

Internauci szukali również: dieta montignaca, dieta montignaca jadłospis, dieta montignaca przepisy, dieta montignaca tabela, dieta montignaca efekty, dieta montignaca zasady łączenia, dieta montignaca zasady, dieta montignaca opinie, dieta montignaca książka, dieta montignaca jadłospis faza 1, dieta montignaca pdf, dieta montignaca forum, dieta montignaca jadłospis chomikuj, dieta montignaca przepisy pdf, dieta montignaca efekty blog, dieta montignaca przepisy blog, dieta montignaca jadłospis na tydzień, dieta montignaca zupy, dieta montignaca przepisy faza 1, dieta montignaca indeks glikemiczny, dieta montignaca sniadania, dieta montignaca blog, dieta montignaca przepisy na obiad, dieta montignaca książka pdf, dieta montignaca jadłospis pdf, dieta montignaca aplikacja, dieta montignaca menu, książka dieta montignaca, dieta montignaca zasady faza 1, dieta montignaca jadłospis na cały tydzień, dieta montignaca wady, dieta montignaca kolacja, dieta montignaca przepisy sniadanie, dieta montignaca tabela ig, dieta montignaca chomikuj, dieta montignaca pdf chomikuj, dieta montignaca śniadanie, dieta montignaca przykładowe menu, dieta montignaca indeksy glikemiczne, dieta montignaca efekty uboczne, dieta montignaca efekty forum, dieta montignaca faza 1, dieta montignaca menu tygodniowe, dieta montignaca catering, dieta montignaca catering warszawa, dieta montignaca pudełkowa