Dieta Karczochowa

artichoke-1555049_1280Karczoch to bogactwo składników odżywczych i sojusznik osób, dbających o smukłą sylwetkę. Ma w sobie duże ilości żelaza, wapnia, potasu, magnezu, jak również witaminy B3, zwanej niacyną, która przyspiesza przemianę materii i usprawnia trawienie węglowodanów i kwasów tłuszczowych.
Dieta karczochowa to maksymalnie 3-dniowy detoks, podczas którego minimalizujemy liczbę przyjmowanych kalorii, a do głównych posiłków wykorzystujemy do dobroczynne warzywo. Krótka dieta, bazująca na owocach w połączeniu z chudym nabiałem i produktami pełnoziarnistymi, pozwoli oczyścić organizm, zrzucić kilogram lub dwa i przestawić się na zdrowsze, lecz nieco bardziej zbilansowane zwyczaje żywieniowe.
Karczochy wykazują działanie moczopędne, stąd ich cudowne właściwości odchudzające. Dlatego też podczas procesu oczyszczania trzeba pić duże ilości niegazowanej wody mineralnej. Warzywa, o których mowa, są także bogate w błonnik, obniżający poziom glukozy we krwi i kontrolujący zawartość cholesterolu.
Istnieją zwolennicy bardziej radykalnych form oczyszczania organizmu. Detoks w ich wersji polega na piciu przez 10 dni, trzy razy dziennie wywaru z karczochów, i spożywaniu dodatkowo tylko warzyw i owoców, oraz piciu naturalnych soków. Pamiętajmy jednak, że jest to niemal głodówka, a prowadzona w sposób nieprzemyślany może doprowadzić do szkód w organizmie.
Dieta karczochowa to znakomita metoda na krótkie oczyszczanie i nie może stać się sposobem naszego codziennego odżywiania się. Dlatego też koniecznie trzeba zadbać zarówno przed podjęciem tej diety, jak również podczas jej trwania i tuż po zakończeniu, o uzupełnienie niedoborów składników odżywczych odpowiednimi suplementami diety.
Działanie odchudzające karczocha można natomiast wzmocnić, decydując się na dodatkowe zażywanie preparatu o nazwie Garcinia Cambogia Actives, sprzyjającego spalaniu tkanki tłuszczowej. Przed rozpoczęciem procesu oczyszczania, decydując się na dodatkowe suplementy, lub nie, dobrze jest również skonsultować się z lekarzem.