Dieta ananasowa

Ananas jest owocem o nadzwyczajnych walorach odżywczych, zawiera bogactwo witamin i sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów. Dlatego też stał się głównym składnikiem wielu diet odchudzających, zawdzięczających swoją skuteczność głównie dobroczynnemu wpływowi tego owocu.
Najbardziej popularna dieta ananasowa należy do monodiet, więc można ją stosować maksymalnie od 3 do 5 dni, aby nie doprowadzić do szkód w swoim organizmie. Spożywa się wtedy głównie ananasy i pije soki ananasowe. Ale uwaga! Owoce muszą być świeże, nie z puszki. Dieta dopuszcza również spożywanie bananów, pomarańczy, jabłek, chudego drobiu i niewielkiej ilości przetworów mlecznych typu maślanka lub kefir. Podczas diety trzeba też pić duże ilości niegazowanej wody mineralnej, co najmniej 2 litry dziennie.
Dietę ananasową należy potraktować jako dietę oczyszczającą i przywracającą właściwy rytm procesom metabolicznym. Jest też dobrym wstępem do wprowadzenia zmian w naszych zwyczajach żywieniowych. Jednak w żadnym wypadku nie można jej przyjmować jako stały sposób odżywiania. Trzeba bowiem pamiętać, że nasze ciało potrzebuje diety zbilansowanej, która dostarczy mu różnorodnych składników odżywczych i uchroni przed niedoborami.
Ananasy są niskokaloryczne – w 100 gramach zawierają jedynie 47 kalorii. Nie mają w sobie tłuszczów ani białek, za to w ich składzie znajdziemy enzym zwany bromeliną, sprzyjający redukcji wagi. Enzym ten przyspiesza metabolizm, jak również rozpad białek w organizmie, więc procesy trawienne przebiegają sprawniej i skuteczniej. Owoce te zawierają również duże ilości potasu, żelaza, wapnia, fosforu i manganu, a także stanowią istną bombę witaminową – w swoim składzie mają witaminy C, B1, B2 i A, oraz naturalne salicylany.
Podczas diety ananasowej można wspomagać się suplementem diety Acaiberry900. Bogactwo błonnika w jagodach acai, stanowiących główny składnik tego preparatu, gwarantuje przyspieszenie przemiany materii, a co za tym idzie szybsze chudnięcie.
Ananasy mają jeszcze jedną cenną właściwość: sprzyjają redukcji cellulitu, który jest częstą bolączką kobiet, zmagających się z nadmiernymi kilogramami.